یک هیئت متشکل از سرمایه‌گذاران و جراحان هندی از دستگاه CDP در بیمارستان امام خمینی(ره) بازدید کردند و نشستی با دکتر عبدالاحد فناور این دستگاه داشتند. این هیئت تصمیم دارد از این دستگاه و فناوری پژوهشگران در ده بیمارستان‌‌ استفاده کنند.

سید روح‌الله میری، جراح فوق تخصص سرطان و رییس موسسه سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: طبق مقالاتی که ما در مجلات معتبر به چاپ رسانده‌ایم، دقت دستگاه CDP(تشخیص حاشیه‌ای تومورهای بدخیم) هم اندازه یا کمی بیشتر از روش متداول فروزن سکشن است. در روش فروزن سکشن جراحان حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت منتظر نتیجه خواهند بود. این انتظار باعث افزایش مدت بیهوشی بیماران و متعاقبا کاهش سرعت عمل و هزینه جراحی می‌شود. درحالیکه دستگاه CDP نهایتا طی یک الی دو دقیقه جواب مورد نظر را به جراحان ارائه می‌دهد.

مهرداد رحمت نیا، مدیر عامل مجموعه فناوری بیمارستانی و برگزار کننده‌ این نشست گفت: هدف از برگزاری این نشست ارائه توانمندی جمهوری اسلامی ایران به دیگر کشورها و تثبیت جایگاه علمی ایران در سطح جهانی است.

وی افزود: استقبال این هیئت از دستاورد پژوهشگران ایرانی باورنکردنی بود‌. برنامه‌ی فروش این دستگاه به این مجموعه بصورت پلکانی خواهد بود و در ابتدا ۱۰ عدد از این دستگاه در ۱۰ بیمارستان‌‌ هند مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در مراحل بعدی تعداد دستگاه مورد استفاده افزایش خواهد داشت و نهایتا چند صد دستگاه در اختیار کشور هند قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *